W dniach 8–9 czerwca 2025 roku w Niepołomicach odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT. Z ogromną dumą informujemy, że w tych prestiżowych zawodach wziął udział członek naszego Stowarzyszenia – Wojciech Bucki.
Nasz reprezentant osiągnął znakomite wyniki:
- zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu,
- zdobył 1. miejsce w kategorii „konie duże – pary”.
To wielkie wyróżnienie nie tylko dla samego zawodnika, ale również dla całej społeczności fiakrów i mieszkańców Podhala. Sukces Wojciecha Buckiego to dowód na to, że miłość do koni, codzienna praca z nimi i przywiązanie do tradycji przekładają się na realne osiągnięcia także poza naszym regionem.
Dla górali konie od zawsze były czymś więcej niż środkiem transportu. To towarzysze życia, pracy i codziennych obowiązków. Tradycyjne powożenie, oparte na szacunku i współpracy człowieka ze zwierzęciem, to dziedzictwo, które warto pielęgnować i pokazywać światu.
W imieniu całego Stowarzyszenia serdecznie gratulujemy Wojciechowi Buckiemu i dziękujemy za godne reprezentowanie zarówno nas, jak i całego Podhala.
Zdjęcia: Niepołomickie Stowarzyszenie Tradycyjnego Powożenia