W Łagiewnikach rozpoczęła się konna pielgrzymka Kraków – Rzym 2016
Różności, W obiektywie

W Łagiewnikach rozpoczęła się konna pielgrzymka Kraków – Rzym 2016

Około 10:30 grupa kilkudziesięciu pielgrzymów wyjechała z Łagiewnik w długą drogę – do Rzymu.

Od rana przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach panował gwar i tłok. To dziś wielki dzień, do którego przygotowywali się miłośnicy koni. Pielgrzymka, jakiej jeszcze nie było. „Via della Misericordia” – pielgrzymka Drogą Miłosierdzia – konno z Krakowa do Rzymu.

Około 10 odbyło się uroczyste rozpoczęcie „Via della Misericordia”. Pielgrzymów witał i pozdrawiał kardynał Stanisław Dziwisz. Później wszyscy symbolicznie przeszli przez Bramę Miłosierdzia oraz przyjęli błogosławieństwo Metropolity Krakowskiego na dalszą drogę.

Kolumna wyruszyła około 10:30. Na zmianę, raz głównymi ścieżkami, raz bocznymi, pielgrzymi dotarli do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, gdzie powitał ich i pobłogosławił gospodarz miejsca. Tu zakończyła się pierwsza część pielgrzymki, która w sumie potrwa około 4 miesięcy. O 17 w Łagiewnikach pielgrzymi spotkali się na wspólnej modlitwie i Mszy św. w Kaplicy św. Faustyny.

Jesteśmy wzruszeni i wdzięczni organizatorom, że jako Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka możemy uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu.

Już w sobotę pielgrzymi dotrą na Podhale, a w niedzielę o 9 w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej spotykamy się na uroczystej Mszy św., po której w paradzie wyruszymy na ostatni etap polskiej części pielgrzymki – do Chochołowa na spotkanie z przyjaciółmi ze Słowacji.

Więcej o pielgrzymce:

ONET:
http://wiadomosci.onet.pl/…

Krakowski GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://krakow.gosc.pl/…

INTERIA:
http://fakty.interia.pl/…

GAZETA KRAKOWSKA:
http://www.gazetakrakowska.pl/…

WYBORCZA:
http://wyborcza.pl/…