Kumoterki 2017 na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej
Dla turystów, Nasze konie, Różności, W obiektywie

Kumoterki 2017 na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej

Najpiękniejsze konie, wśród nich również te z Morskiego Oka, wspaniali jeźdźcy, paradnie wyzdajani gazdowie, kumotrowie i kumoski. A do tego konkurencje szybkościowe: skiring, ski-skiring i rywalizacja kumoterek. To tylko część atrakcji, które czekały dziś na Rusińskim Wierchu.

Wszystkiemu przyglądało się jury, które oceniało wygląd koni, sprzętu oraz tradycyjny strój. W konkurencjach szybkościowych liczyła się prędkość, jak również dokładny przejazd po wyznaczonym torze.

Wspaniała pogoda zachęciła wielu turystów do wizyty na Rusińskim Wierchu. Dopisali również uczestnicy, którzy przyjechali do Bukowiny Tatrzańskiej z różnych zakątków Podhala. Nie zabrakło również młodych miłośników koni, tradycji i kultury góralskiej, którzy też mieli okazję do zaprezentowania się przed liczną publicznością.

Imprezy odbyły się w ramach 45. Góralskiego Karnawału, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska. Zobaczcie również nasze piękne konie podczas rozpoczęcia Karnawału (kliknijcie tutaj).

Zdjęcia dzięki uprzejmości: „Z Podhala”