Listy poparcia dla krakowskich fiakrów wysłane
O nas w mediach, Różności, Sprawy organizacyjne

Listy poparcia dla krakowskich fiakrów wysłane

Dziś zakończyliśmy zbieranie podpisów pod listem popierającym krakowskich fiakrów. Również naszych kolegów z Rynku Głównego nie ominęły ataki pseudoekologów, których działania niewiele mają wspólnego z dobrem koni.

Treść listu wysłanego dziś do Krakowa:

Bukowina Tatrzańska, 21 października 2015r.

Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
z Gminy Bukowina Tatrzańska
ul. Kościuszki 87
34-530 Bukowina Tatrzańska

Imieniem Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska z siedzibą w Bukowinie Tatrzańskiej, protestujemy przeciwko szkalowaniu dobrego imienia krakowskich fiakrów, oraz przeciwko rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji dotyczących warunków w jakich pracują i przebywają konie pracujące na Rynku Głównym w Krakowie.

Wobec tego protestujemy przeciwko agresywnej polityce prowadzonej przez środowiska tak zwanych obrońców praw zwierząt, która oparta jest na zmanipulowanych informacjach. Protestujemy przeciwko zmasowanej akcji, która za pośrednictwem mediów w sposób nieobiektywny i nieprawdziwy przedstawia wykorzystanie koni do pracy w dorożkach konnych. Apelujemy by wszystkie decyzje i zmiany podejmowane w sprawie pracy koni w dorożkach konnych oparte były na obiektywnych badaniach prowadzonych przez grono niezależnych specjalistów wykształconych w dziedzinie hodowli i użytkowania koni. Żądamy równego dostępu do środków medialnych, w których sprawa koni dorożkarskich przedstawiana jest w sposób jednostronny i stronniczy. Protestujemy przeciwko bezpodstawnym oskarżeniom i przeciwko próbie ograniczenia, a w dalszej perspektywie zlikwidowania przejazdów konnych w Starym Mieście w Krakowie.

Podpisano: 187 podpisów Członków i Przyjaciół
Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka

poparciekrakow1

poparciekrakow2

poparciekrakow3